ARDiMER Dijital İnovasyon ve Yazılım Danışmanlığı Limited Şirketi Dijital İnovasyon Araştırma Grubu'nun iş dünyasına açılan kapısıdır. Bursa Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Koray ALTUN tarafından 2018 yılı içerisinde ULUTEK Teknopark'ta kurulmuştur.

ARDiMER firmaların kurumsal inovasyon yönetim sistemi kurma çabalarına bütünsel çözümler sunar. Endüstri Mühendisliği bakış açısıyla sistemi tasarlar, süreçleri tanımlar ve ilgili faaliyetlerin yürütülmesi ve sürdürülebilirliğinin sağlanması için inovasyon yönetim sistemini uygun yazılımlarla / dijital çözümlerle destekler.

Dr. Koray ALTUN hakkında;

Dr. Koray ALTUN
Dr. Koray ALTUN

1987 yılında Kayseri’de doğdu. Erciyes Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden 2009 yılında (Bölüm Birincisi olarak) “Lisans” derecesini, Gaziantep Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden 2015 yılında (Bütünleşik) “Doktora” derecesini aldı. Aynı yıl içerisinde Bursa Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde “Yardımcı Doçent - Dr. Öğr. Üyesi” olarak çalışmaya başladı. 2018 yılı içerisinde ARDiMER Dijital İnovasyon Yazılım Danışmanlığı Limited Şirketi'ni kurdu ve halen Genel Müdür olarak görevine devam etmektedir.

Doktora çalışmaları sırasında “Ziyaretçi Araştırmacı” olarak misafir edildiği “GLORAD - Center for Global R&D and Innovation” (lokasyonları: Tongji Üniversitesi – Shanghai; San Jose State Üniversitesi – Silikon Vadisi; St. Gallen Üniversitesi, İsviçre) isimli araştırma merkezinde 2013-2015 yıllarında“Araştırmacı”, 2015-2017 yıllarında “Kıdemli Araştırmacı” ve 2017 yılı itibariyle “Araştırma Partneri” oldu.

Araştırmaları “Teknoloji ve İnovasyon Yönetimi” üzerinedir, “Sistematik İnovasyon” ve “CAI – Bilgisayar Destekli İnovasyon” konularına yoğunlaşmıştır. Özgün makaleleri “Computers & Industrial Engineering”, “Computers in Industry” ve “Expert Systems with Applications” gibi uluslar arası dergilerde yayımlanmıştır. “Teknoloji ve İnovasyon Yönetimi”, “Dijital Dönüşüm Yöneti(şi)mi” ve “Akıllı Sistemler” alanlarında bilimsel araştırmaları devam etmekte ve kurumsal firmalara profesyonel danışmanlık hizmeti ve "dijital inovasyon çözümleri" sunmaktadır.